Jak informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, od 1 lipca 2022 roku wszyscy odbiorcy telewizji naziemnej będą korzystać z nowego standardu nadawania sygnału – DVB-T2/HEVC. Zmiany systemu realizowane będą etapowo w całej Polsce z podziałem na województwa. Po 30 czerwca 2022 roku odbiór sygnału telewizji będzie możliwy tylko w systemie DVB-T2.

Nadajniki telewizyjne obsługujące poszczególne regiony kraju zostaną przełączone na DVB-T2/HEVC według ustalonego harmonogramu: 28 marca 2022 roku w województwach lubuskim i dolnośląskim, 25 kwietnia 2022 roku w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, 23 maja 2022 roku w województwach łódzkim, opolskim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim, 27 czerwca 2022 roku w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim (źródło: gov.pl).

Krajowy Instytut Mediów prowadzi badania, które mają wykazać, jak wielu Polaków jest przygotowanych na zmianę standardu naziemnej telewizji cyfrowej w II kwartale 2022 roku. Aż 2,27 mln gospodarstw domowych musi wymienić telewizor lub kupić nowy tuner.

Z badań wynika, że aż 74 proc. odbiorców naziemnej telewizji nie wie o zmianie! Tymczasem po zakończeniu procesu przejścia ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC osoby nieposiadające kompatybilnych z nim telewizorów lub tunerów stracą dostęp do kanałów telewizyjnych.

Aby uniknąć takiej sytuacji, odbiorca telewizji naziemnej, który nie ma przystosowanego telewizora do odbierania standardu DVB-T2, będzie musiał zakupić nowy telewizor lub dokupić specjalną przystawkę (dekoder) umożliwiającą odbiór telewizji w nowym standardzie.

Innym, znacznie bardziej racjonalnym wyjściem, jest zamówienie telewizji IPTV w firmie Telgam! Nie trzeba kupować nowego telewizora, wystarczy złożyć u nas zamówienie na wybrany przez siebie pakiet TV, a nasi technicy umówią się z Tobą na wizytę w celu uruchomienia telewizji Telgam. Zachęcamy do kontaktu, tel. 134915000 lub w biurze na ul. Mickiewicza 148A w Jaśle (pon-pt, 8-16).

Szczegółowa oferta TV na naszej stronie pod linkiem: https://www.telgam.pl/telewizja/

Łącząc usługi w pakiety – oszczędności są jeszcze większe: https://www.telgam.pl/internet_telewizja/