Światłowód na terenach wiejskich i podmiejskich stał się sposobem na zabezpieczenia na przyszłość i zaspokojenie długoterminowych potrzeb komunikacyjnych domów, firm, instytucji. Szybki internet jest obecnie sercem każdego domu, społeczności i gospodarki.

Obecnie połączenie 300  czy 600 Mb/s pozwala na prowadzenie wideokonferencji, zdalnej pracy na różnych systemach, surfowanie, przesyłanie strumieniowe i granie na wielu urządzeniach. Prognozy przewidują, że do 2030 r. wymagane będą prędkości wysyłania i pobierania na poziomie 1- 2  Gb/s

Telgam S.A. jako operator budujący światłowody do domów i osiedli jednorodzinnych  odpowiada na potrzeby obszarów wiejskich i podmiejskich budując linie światłowodowe w woj podkarpackim i dolnośląskim,  które w przyszłości pozwolą na nieograniczoną transmisje danych. Pojemność pojedynczej żyły kabla światłowodowego jest tysiące razy większa od pojemności jakiegokolwiek innego przewodowego medium. Duża transmisja danych może być zapewniana na odległościach wielu kilometrów przy minimalnej utracie sygnału. Światłowód nie koroduje pod wpływem warunków pogodowych i innych warunków środowiskowych.

Podłączenie domu do sieci światłowodowej stało się koniecznością w nowoczesnej gospodarce zapewniając komfort pracy, nauki i rozrywki.