Od kilku lat telewizory, które pojawiają się w ofertach sklepów z elektroniką, nie służą tylko do odbierania i wyświetlania obrazów. Standardem w nowoczesnych odbiornikach jest funkcja Smart TV, czyli możliwość korzystania z zasobów internetu przy użyciu TV. Dzięki temu nie jesteśmy zależni od aktualnego programu, ale możemy oglądać treści z popularnych serwisów streamingowych. Sterowanie Smart TV często może odbywać się z poziomu smartfona, a pilot jest po prostu jedną z opcji. Nowoczesne telewizory mają dysk, dzięki czemu można nagrać ulubiony program lub fragment filmu i odtworzyć go w dogodnym momencie. Wiele modeli ma dostępną opcję sterowania głosem lub gestem, co może być przydatne, gdy nie możemy znaleźć pilota.

Ekrany i technologie – nowe doznania podczas seansu

Producenci inteligentnych telewizorów prześcigają się w tworzeniu funkcji mających poprawić przyjemność użytkownika w trakcie korzystania z urządzenia. Ekrany 3D nie podbiły rynku, czego nie można powiedzieć o matrycach OLED czy QLED, które podkręcają wrażenia o głębię koloru, kontrast oraz są odpowiednie do ekranów o dużej rozdzielczości. Wśród nich znajdziemy telewizory 4K i 8K, chociaż te ostatnie jeszcze nie podbiły serc konsumentów ze względu na niewielką ilość filmów czy programów dostępnych w tej jakości. Ciekawostką jest technologia światła stosowana w telewizorach niektórych marek – chodzi o efektowne podświetlenie ściany za telewizorem, co zwiększa doznania wizualne podczas seansu.

Dekodery telewizji cyfrowej i ich najnowsze funkcje

Za pomocą dekodera telewizji cyfrowej można cieszyć się niektórymi udogodnieniami Smart TV w telewizorach starszych, które nie mają tej funkcji. Dostęp do internetu, możliwość nagrywania programów, intuicyjny interfejs, nagrywanie i przewijanie programów – większość z tych rzeczy to już standard. Specjalne złącze umożliwia włączenie telewizji cyfrowej za pomocą karty abonenckiej – bez konieczności podłączania standardowego dekodera. A co nowego? W nowoczesnych dekoderach użytkownik otrzymuje możliwość dokonywania płatności za pomocą systemów od operatorów szybkich płatności, co ułatwia zakup wybranego filmu lub pakietu. Niektórzy producenci wyposażyli dekodery w piloty z dołączoną z tyłu klawiaturą QWERTY, co znacznie ułatwia wyszukiwanie programów czy korzystanie z internetu w telewizorze. Jednak najwięksi producenci dekoderów, dążąc do zminimalizowania liczby przycisków, dodają do swoich urządzeń funkcję wyszukiwania głosowego.

Jeśli szukasz pakietu telewizyjnego odpowiedniego dla siebie, sprawdź naszą ofertę. W salonie spytaj o dostępne modele dekoderów!